X

ENGELSKTALANDE ADVOKATER I MALAGA (ANDALUSIEN/COSTA DEL SOL) SPECIALISERADE PÅ FASTIGHETSRÄTT

VÅRT TEAM

Gustavo Calero Monereo - lawyer C&D Solicitors

Gustavo Calero Monereo


Francisco Delgado Montilla - lawyer C&D Solicitors

Francisco Delgado Montilla


Ariane van Wijk - commercial assistant C&D Solicitors

Ariane van Wijk

  • Kommersiell assistant / Översättare
  • Språk: spanska, engelska, holländska och tyska
  • Examen i 'Marketing & Communication' vid Ichthus University Rotterdam (Nederländerna)
  • Author of Dutch emigration book ´Toekomst & Tapas´ (Future & Tapas).
  • Är ursprungligen från Holland, men har bott i Nerja för de senaste 10 åren
  • wijk@cdsolicitors.com / +34 - 952 532 582

Guillermo Arenere Ruiz lawyer

Guillermo Arenere Ruiz


Felicia Hermansson Sánchez

  • Juridisk assistent / översättare
  • Språk: Svenska, Spanska, Engelska
  • Utbildad språklärare Högskolan Dalarna, intensiv Spanskkurs i Madrid
  • Från Sverige, bor i Almuñécar
  • hermansson@cdsolicitors.com / +34 952 532 583

This post is also available in: Engelska Nederländska Tyska

KONTAKT

C&D SOLICITORS S.L.P.
Calle La Noria , Edif. Recreo II, 1-15
29793 Torrox-Costa (Málaga), Spanien
(Ingång på baksidan av byggnaden)
Vår advokatbyrå ligger 40 km öster om huvudstaden i Malaga och 10 km väster om Nerja.

FLEX-OFFICE FÖR REGION SEVILLA, Cádiz & HUELVA
(möten endast genom bokningen)
C&D Solicitors S.L.P.
Avenida República Argentina 24
41011 Sevilla

Ariane Wijk
wijk@cdsolicitors.com
T: +34 - 952 532 582

Gustavo Calero Monereo
calero@cdsolicitors.com
M: +34 - 677 875 078

Francisco Delgado Montilla
delgado@cdsolicitors.com
M: +34 - 659 218 470

Guillermo Arenere Ruiz
arenere@cdsolicitors.com
T: +34 - 952 532 582

Cecilia Adolfsson
adolfsson@cdsolicitors.com
T: +34 - 952 532 582

Måndag, tisdag, torsdag: 9:30 till 18:30
Onsdag, fredag: 9:30 till 15:30